Zařízení bytu, domu podle Feng Shui

První dojem z prostoru

První dojem, kterým na nás prostor zapůsobí, hraje velmi důležitou úlohu. Vnímáme celkovou atmosféru, světlo, pachy, zvuky, teplotu a osobní pocit z daného prostředí, přehlednost aj.

Vchod

Je to prostor kudy vstupujeme do domu. Neměly by zde být žádné překážky, aby zdravá energie mohla volně plynout. Měl by být čistý, osvětlený, bez zbytečných věcí. Vše, co je zde umístěné, má svou funkci, není tu nic navíc. Neměl by být přeplněný nábytkem ani velkým množstvím dekorativních předmětů. Měli bychom se vyhnout umístěním zrcadla naproti vchodovým dveřím, zavěšováním pochmurných obrazů a jiných prvků působících negativně na naše smysly. Celý interiér by měl působit lehce, světle a harmonicky.

Kuchyně

Když je vaše  kuchyně čistá, zářivá a vlídná, poté je srdce vašeho domu vyplněno dobrým feng shui. Péče a pozornost, kterou věnujete  této důžité části vašeho domova, vytváří mocnou a pozitivní energii, která podporuje zdraví a prosperitu celé vaší rodiny. Feng Shui spojuje kuchyň se zdravím a blahobytem. K udržení té nejlepší možné energie dbejte na to, aby vaše kuchyň zářila čistotou. Přeplněná a špinavá kuchyň bude mít strnulou a špinavou energii, která narušuje kvalitu a výživové hodnoty vašich jídel. Špatná strava poté negativním způsobem ovlivňuje vaši schopnost pracovat a dobře si vydělávat.

Ložnice

Nejdůležitějším kusem nábytku je zde samozřejmě postel. Podle zásad školy formy by měla mít oporu za zády – tj. stát čelem (strana za hlavou) k pevné zdi, která nesousedí s chodbou, koupelnou ani se stěnou s televizorem. Vyhnout bychom se měli natočení postele tzv. nohama ke dveřím, jejímu umístění mezi oknem a dveřmi, pod zkosením stropu či napříč do rohu.
Samotná postel by měla být nejlépe dřevěná, dostatečně široká, dobře přístupná z obou stran, vysoká nejméně na loket od země a se zvýšeným čelem. Pod lůžkem by měl zůstat volný prostor a také nad ním se máme vyvarovat umístění trámů, polic a závěsného osvětlení. Po obou stranách postele postavme pak noční stolky s funkčním osvětlením. Matrace je – alespoň podle učení feng-šuej – nejlepší přírodní bez kovových per a zakoupená nově, nikoliv zděděná. Ložní prádlo je nejlepší bavlněné v decentních a klidných barvách a bez vzorů. Všechny tyto zásady platí pro páry, ale i pro ty, kteří žijí sami a přejí si navázat nový vztah. Co se týče dalšího uspořádání místnosti, mělo by zde být minimum nábytku, barev, vzorů, dekorací a rostlin. V ložnici bychom se měli vyvarovat zrcadel, knihovny, televize, elektronických přístrojů a všeho, co na nás působí rušivě, depresivně nebo neklidně..

Obývací pokoj

Obývací pokoj je ústředním místem každého bytu. Měl být pohodlnou a příjemnou místností, kde jsou lidé šťastni. Je to přece místo, kde se schází celá rodina a kde se přijímají hosté. Obývací pokoj by měl mít pravidelný tvar, dostatek světla a odrážet osobnosti jeho uživatelů. 
 Podle feng-šhui bychom měli věnovat velkou pozornost volbě hlavního místa na sezení. Není dobré nechávat příliš místa mezi pohovkou a stěnou, protože zůstáváme zranitelní zezadu, což není příjemný pocit. Pokud postavíme pohovku tak, že je za námi okno, případně se za našimi zády otevírají dveře, je tento pocit ještě horší.  Nejlepším místem pro pohovku je roh místnosti, abychom viděli na dveře i z okna do volného prostoru, ale neseděli proti nim.


Fotogalerie

/album/fotogalerie1/dvere9-jpg/

—————

/album/fotogalerie1/kuchy3-jpeg1/

—————

/album/fotogalerie1/loznice2-jpeg1/

—————

/album/fotogalerie1/obyvak-jpeg/

——————————